Linie lotnicze Lufthansa

Historia linii lotniczych w Europie sięga lat powojennych, po I wojnie światowej. Niestety okres II wojny światowej znacznie ograniczył, bądź wręcz zawiesił działalność istniejących wówczas linii lotniczych. Tak też było w przypadku linii lotniczych Lufthansa, które to w wyniku połączenia dwóch spółek Deutsche Aero Lloyd i Junkers Luftverkehr powstały w roku 1926, pod nazwą Deutsche Luft Hansa Aktiengesellschaft. Na okres wojny, ich działalność została całkowicie zawieszona i wznowiona dopiero w połowie lata 50-tych. Stała się narodowym niemieckim przewoźnikiem lotniczym, posiadającym największą część udziału w rynku.

W momencie pojawienia na się na rynku oferty tanich linii lotniczych, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, również linie Lufthansa powołały do życia własne tanie linie lotnicze Germanwings, które oferowały tanie bilety lotnicze na tanie loty i tanie przeloty po całej Europie.Siedziba firmy znajduje się w Kolonii, zaś główne bazy lotnicze we Frankfurcie nad Menem oraz w Monachium, gdzie dokonują się przesiadki połączeń łączonych, oferowanych zarówno przez linie regularne, jak i przez tanie linie lotnicze. Ponadto na lotnisku w Monachium linie Lufthansa posiadają własny terminal pasażerski, przez co należy on częściowo do tych linii. W 1993 roku nazwa firmy została skrócona na samo Lufthansa oznaczająca związek powietrzny średniowiecznych miast europejskich, skupiających się nad Bałtykiem i Morzem Północnym. Zaś w 1997 roku powstało zrzeszenie Star Aliance składające się z 21 największych powietrznych przewoźników światowych, którego inicjatorem i głównym liderem stała się właśnie linia Lufthansa.

Dbając o swoich klientów, linie te dbają przede wszystkim o wysoką jakość świadczonych usług, a także o ich innowacyjność, użyteczność oraz bezpieczeństwo. Ponadto linie stworzyły specjalny program lojalnościowy Miles & More, umożliwiający zamianę zdobywanych wraz z zakupem biletów lotniczych punktów na dodatkowe usługi, bądź obniżki i rabaty. W Polsce bazy samolotów Lufthansa znajdują się w miastach takich jak: Kraków, Katowice, Rzeszów, Wrocław, Warszawa, Poznań oraz Gdańsk. Samoloty z tych lotnisk startują i lądują w wyniku realizacji połączeń kierowanych bezpośrednio do Niemiec: Frankfurtu nad Menem, Berlina, Hamburga, Monachium, bądź Dusseldorfu, albo do Szwajcarii: Zurychu. Pozostałe zaś podróże z Polski do innych miast zrealizować można dzięki połączeniom łączonym, z przesiadką w Niemczech. Bilety lotnicze linii Lufthansa wykorzystać można na połączenia kierowane do wielu miast leżących na wszystkich kontynentach świata; łącznie linie te oferują połączenia pomiędzy 75 państwami świata. Wśród nich wyróżnić można następujące, przykładowe miejsca docelowe: w Europie wszystkie państwa z wieloma miastami w państwie, w Azji m.in.: Baku, Dubaj, Tel Awiw, Muscat, Teheran, Almaty, Astana, Delhi, Pune, Mumbai, Yangon, Bangkok, Singapur, Jakarta, Hong Kong, Pekin, Xiamen, Tokio, Osaka; w Afryce m.in.: Kair, Casablanca, Asmara, Adis Ababa, Nairobi, Entebbe, Luanda, Lagos, Akra, Dakar, East London, Johannesburg, Port Elizabeth, Malabo; w Australii: Perth, Adelaide, Melbourne, Sydney, Brisbane; z Ameryce Południowej m.in.: Santiago, Buenos Aires, Lima, Caracas, Montevideo, Sao Paulo, Rio De Janeiro, Curitiba,  Brasilia, Salvador; w Ameryce Północnej m.in.: San Salvador, Merida, Veracruz, Acapulco, Mexico City, Monterrey, Houston, Austin, Dallas, Phoenix, Los Angeles, Santa Barbara, San Francisco, Orlando, Charleston, Greenville, Atlanta, Waszyngton, Memphis, Dayton, Chicago, Cleveland, Detroit, Philadelphia, Nowy Jork, Manchester, Denver, Portland, Calgary, Edmonton, Regina, Winnipeg, Fargo, Minneapolis, Toronto, Ottawa oraz Quebek.