Linie lotnicze Austrian

Linie lotnicze Austrian powstały w roku 1958 w wyniku połączenia Air Austria oraz Austrian Airways. Są to narodowe i regularne linie lotnicze Austrii, wchodzące wraz z firmami Lauda Air – oferującą przeloty czarterowe i Austrian Arrows – oferującą połączenia krajowe, w skład Grupy Austrian Airlines. Pierwszy lot linii Austrian odbył się w roku 1958 na trasie Wiedeń – Londyn, z przesiadką w Zurychu. Najpierw firma skupiła się na obsłudze rejsów krajowych i europejskich, a dopiero w roku 1969 wprowadzono loty transkontynentalne połączeniem inaugurującym Wiedeń – Nowy Jork. W roku 2000 linie Austrian zostały jednym z członków największego sojuszu lotniczego Star Aliance, a w 2007 roku nawiązały współpracę z rosyjskimi liniami AiRUnion. Obecnie, razem ze swoimi partnerami, linie Austrian oferują bilety lotnicze na loty i przeloty do ponad 130 miast świata, położonych w 66 państwach i na 5 zamieszkałych kontynentach. Główną bazą lotniskową tych linii jest port lotniczy w Wiedniu, który stanowi nie tylko bazę, ale także przede wszystkim miejsce przesiadkowe dla wielu połączeń. Jednakże dzięki nowoczesnej infrastrukturze i wydajnej obsłudze ruchu powietrznego, przesiadki i transfer pasażerów odbywa się bardzo szybko, komfortowo i wręcz nieodczuwalnie; ze średnim czasem oczekiwania na przesiadkę wynoszącym około 25 minut.

Pomimo, iż flota tych linii nie jest byt obszerna; składa się bowiem z 36 samolotów marki Boeing, Airbus, Fokker, Bombardier oraz Canadair Jet, zaliczana jest do najnowocześniejszych i najmłodszych flot na świecie, a także spełnia wszelkie oczekiwania klientów. ogólnie bowiem, zasadniczym celem działania linii Austrian jest zapewnienie pasażerom takiej jakości świadczonych usług, aby spełniały one oczekiwania klientów. bilety lotnicze na loty i przeloty liniami Austrian nabyć można za pośrednictwem strony internetowej firmy i w ten sam sposób można dokonać odprawy i wydrukować kartę pokładową. Cena biletu uzależniona jest od wybranej klasy na pokładzie – ekonomicznej, bądź biznesowej. Mają one wszakże taką samą profesjonalną obsługę, jednakże pasażerowie z klasy biznes dostępnych mają więcej udogodnień i bezpłatnych usług dodatkowych. Tak więc chcąc skorzystać z przelotów liniami Austrian nie można liczyć na możliwość nabycia tanich biletów lotniczych, jak to jest w przypadku oferty tanich linii lotniczych.

W Polsce samolotami linii Austrian wylecieć można prawie ze wszystkich lotnisk krajowych na następujących trasach: Warszawa – Wiedeń, Kraków – Wiedeń, Katowice – Frankfurt, Wrocław – Frankfurt, Wrocław – Monachium, a także Poznań – Frankfurt oraz Poznań – Monachium. Inne międzynarodowe połączenia są dostępne, ale z przesiadką w Wiedniu. Innymi, przykładowymi destynacjami, do których docierają samoloty linii Austrian są: Londyn, Paryż, Wiedeń, Praga, Moskwa, Budapeszt, Bukareszt, Rzym, Ateny, Madryt, Oslo, Helsinki, Dublin, Delhi, Bangkok, Hong Kong, Tokio, Pekin, Tel Awiw, Kair, Nowy Jork, Toronto oraz Waszyngton.